آیا گونه دیگری از تبار انسان وجود داشته؟

ساخت وبلاگ
چکیده : ایا قبل از اینکه انسان پا به عرصه وجود بگذارد انسان هایی دیگر هم در زمین وجود داشتند؟ خب از نظر علمی... با عنوان : آیا گونه دیگری از تبار انسان وجود داشته؟ بخوانید :

ایا قبل از اینکه انسان پا به عرصه وجود بگذارد انسان هایی دیگر هم در زمین وجود داشتند؟ خب از نظر علمی که ثابت شده گونه های مختلف انسانی وجود داشتند که انسان خالص نبودند ولی قرابت نزدیکی با خویشاوند هوشمند خود یعنی ادم داشتند، اما در این زمینه آیات و روایاتی است که از عالم غیب خبر می دهند. از برخی از آیات قرآن هم چنین بر می آید که قبل از خلقت آدم و نسل او، انسانهايى ديگر در زمين زندگى می کرده ‏اند.
مهم ترین ایه ایی که میتوان بوسیله ان پی برد قبل ادم نیز ادمهایی بودند این است:
در سوره بقره نوشته شده(به خاطر بياور) هنگامى را كه پروردگارت به فرشتگان گفت: «من در روى زمين، جانشينى [نماينده‏اى‏] قرار خواهم داد.» فرشتگان گفتند: «پروردگارا!» آيا كسى را در آن قرار می دهى كه فساد و خونريزى كند؟…”لذا از تعجب و علم قبلی ملائکه چنین استشمام می شود که قبل از خلقت بنى نوع آدم دوره ديگرى بر انسانيت گذشته است.
اما روایات صریحی در این زمینه وجود دارد که حاکی از آن است، قبل از خلقت حضرت آدم (ع) انسانهای دیگری وجود داشته اند. آن چنانکه از امام صادق نقل شده است که خطاب به یکی از اصحاب خود فرمود:
شايد عقيده تو اينست كه خدا بس همين يك جهان را آفريده و جز شما بشرى نيافريده؟!! آرى بخدا هر آينه خداوند هزار هزار عالم و هزار هزار آدم آفريده است كه تو در آخر اين عوالم و آدمها هستى که این خودش مفهوم جهان های موازی رو میرسونه!‏
و یا در روایت دیگری از امام باقر(ع) نقل شده است که می فرماید:
خداى عز و جل در همين زمين از روزى كه آن را آفريده، هفت عالم خلق كرده(هفت اسمان یا جهان) (و سپس بر چيده) و هيچيك از آن عوالم از نسل آدم ابو البشر نبودند و خداى تعالى همه آنها را از خاک روى زمين آفريد و نسلى را بعد از نسل ديگر ايجاد كرد و براى هر يك عالمى بعد از عالم ديگر پديد آورد تا در آخر آدم ابو البشر را بيافريد و ذريه ‏اش را از او منشعب ساخت …
بر این اساس با خواندن این روایان میشه گفت نسل ما روی زمین جزو اولین ها نبوده!

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 11:37