بازی ترسناک مومو (MOMO)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

منبع :foodforfox.ir

بازی, مومو, (MOMO) یک چالش آنلاین در پیام‌ رسان‌ هاست که پس از مشخص شدن ارتباط آن با خودکشی یک بچه 12 ساله سر و صداهایی زیادی به پا کرده است چالش مومو, از فیسبوک آغاز شده است و پس از آن به واتس‌ اپ و یوتیوب نیز راه پیدا کرده است چالش خودکشی مومو, در حال گسترش است و چندین نیروی پلیس نسبت به بازی, آنلاین مومو,  به والدین نوجوانان هشدار داده‌اند مومو, یک بازی, آنلاین در حال گسترش است که گمانه‌زنی می‌شود در مرگ یک دختر 12 ساله آرژانتینی دخیل بوده است.

Related image

طبق گفته های مرکز تحقیقات جرایم رایانه‌ای در ایالت تاباسکو مکزیک،‌ گسترش این بازی, برای نخستین بار در فیسبوک بوده است و در آن کاربران وارد چالشی برای ارتباط با افراد ناشناس می‌شوند. آواتاری که در مومو, استفاده می‌شود، تصویر یک زن عجیب با چشمان از حدقه بیرون آمده است که توسط یک نقاش ژاپنی به نام میدوری هایاشی کشیده شده است این نقاش ژاپنی هیچ ارتباطی با این بازی, ندارد این بازی, بسیاری را به یاد بازی نهنگ آبی انداخته است چالش خودکشی نهنگ آبی یک بازی آنلاین 50 مرحله‌ای بود که در آن کاربر طی مراحل مختلف بازی اعمال عجیب و غریبی را مثل آسیب رساندن به خود، مشاهده فیلم‌ها و شنیدن موسیقی‌های عجیب و ترسناک,، ایستادن در بلندی‌ها و بیدار شدن در صبح خیلی زود مرتکب می‌شد. در مرحله نهایی این بازی فرد دست به قتل خود می‌زند. این بازی در روسیه و ایالات متحده منجر به خودکشی چندین نفر شده‌ بود.

مطابق اعلام پلیس مکزیک، مومو کاربران را تهدید می‌کند که در شب هنگام ظاهر خواهد شد و یا آنها را درگیر مصیبتی می‌کند کارگاهان می‌گویند این بازی می‌تواند کاربران خود را برای انجام فعالیت‌های خشونت‌آمیز ترغیب کند. سخنگوی واتس‌اپ به فاکس‌نیوز می‌گوید:واتس‌اپ عمیقا به امنیت کاربرانش اهمیت می‌دهد. بلاک کردن یک شماره تلفن کار بسیاری ساده‌‌ای است و ما کاربران را تشویق می‌کنیم تا پیام‌های مشکل‌دار را برای ما ارسال کنند تا بدین وسیله بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم آنطور که در وب‌سایت بی‌بی‌سی به زبان پرتغالی نوشته شده است، رودریگو نجم  از یک ان‌جی‌او به نام سافرنت می‌گوید که هنوز مشخص نیست که این بازی چقدر گسترش پیدا کرده است. این فعال اینترنت مدعی است که این بازی به احتمال زیاد به عنوان یک طعمه برای سرقت اطلاعات و اخاذی از افراد توسط مجرمان به کار گرفته می‌شود.

در هر صورت این چالش می تواند مانند چالش نهنگ آبی و بازی مریم ذهنیت کودکان و نوجوانان را نسبت به زندگی تغییر دهد به طوری که دنیا را مکانی تاریک و دردناک پندارند و تاحدی که آنان را ترغیب به خودکشی کند قصد از ساخت مومو و چالش های مانند آن جز افکار پلید و بی رحمانه نبوده است.

منبع :foodforfox.ir

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت: 1:49

close
تبلیغات در اینترنت