دلایلی منبی بر اثبات تولد دوباره بعد از مرگ

ساخت وبلاگ
چکیده : سوالاتی همیشگی که همیشه ذهن بشر را به خود مشغول کرده است ؟ ( بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد ؟ | آیا ز... با عنوان : دلایلی منبی بر اثبات تولد دوباره بعد از مرگ بخوانید :
Related image

سوالاتی همیشگی که همیشه ذهن بشر را به خود مشغول کرده است ؟ ( بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد ؟ | آیا زندگی بعد از مرگ هم ادامه دارد ؟ آیا دوباره, م تولد, خواهیم شد ؟ )

با توجه با آیات قرآن و سخنان پیامبران و امامان معصوم یعد از مرگ انسان به مرحله ی جدیدی از حیات میرسد که تفاوت بسیاری با زندگی مادی دارد . اما این سوال همیشه وجود دارد که آیا در میان این مرحله تولد, دوباره, ای هم وجود دارد؟؟

با مثالی به سراغ اصل مطلب میرویم : تا به فکر کرده اید که کودکان کم سن و سال و یا نوزادانی که به هر دلیل  فوت میکنند و دست از این زندگی میشویند . خب آیا این ها مستقیم به دوزخ میروند و تا پایان این جهان در آنجا میمانند ؟ مگر این جهان برای آزمون و امتحان های مختلف نیست پس تکلیف آنها چیست ؟؟

در این باره نظرات متفاوتی وجود دارد . عقیده ای که نظر من را جلب کرده این است که بعد از مرگ این کودکان و نوزادان . روح آن ها توسط فرشته مرگ { عزرائیل } توفی میشود و بعد از مدتی در کالبدی جدید و دو نقطه ای دیگر از جهان دوباره, به زندگی خود را از سر میگیرند تا زمان موعود آن ها فرا برسد .

آیا این فرضیه صحت دارد ؟؟؟ اثبات, این فرضیه بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است زیرا چیستی مرگ و مجهول بودن دنیای بعد از مرگ را زیر سوال میبرد .

خب به سراغ دلیلی دیگر میرویم: در قرآن ذکر شده است که { روح انسان بعد از مرگ از کالبد او جدا میشود و توفی میگردد . نکته ای که وجود دارد این است که خداوند در پاسخ به گناهکاران بعد از مرگ که میگویند {خداوندا ما به برگردان تا شاید اعمال صالحی را که ترک کرده ایم به جا آوریم } فرموده است : و این چنین نیست این سخنی است که او به زبان می‌گوید (و اگر بازگردد، کارش همچون گذشته است) و پشت سر آنان برزخی است تا روزی که برانگیخته شوند }

در اینجا منظور این است که گناه کار به زندگی قبلی خود باز نمیگردد آیا این هم گفته شده که او زندگی جدیدی را آغاز خواهد کرد و در شرایطی جدید مورد آزمون قرار میگیرد؟؟

دنیای جایگاه امتحان است . شاید خداوند بخواهد ما را در شرایط مختلفی بسنجد و مورد آزمون قرار دهد . پاسخ تمام این چیستی ها در گرو عظمت و بزرگی خداست . خداوند بزرگی که مهربانی اش حد و اندازه ندارد و برای اثبات, این موضوع کافی است به اطراف خود بنگریم........

نظرات و انتقادات شما باعث دلگرمی ماست .

کپی فقط با ذکر منبع مجاز است

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت: 1:49