لیست وحشتناک ترین عروسک های فیلم های ترسناک|از آنابل تا چاکی

ساخت وبلاگ
چکیده : عروسک طلسم شده و ترسناک Annabelle اولین بار در سال ۲۰۱۳ در فیلم ترسناک احضار (The Conjuring)، قبل از... با عنوان : لیست وحشتناک ترین عروسک های فیلم های ترسناک|از آنابل تا چاکی بخوانید :

عروسک طلسم شده و ترسناک Annabelle اولین بار در سال ۲۰۱۳ در فیلم ترسناک احضار (The Conjuring)، قبل از اکران فیلم آنابل معرفی شد. عروسک آنابل یکی از آخرین عروسک های شیطانی ای است که چند سال گذشته در فیلم های ترسناک حضور داشته. بعضی از این عروسک ها فقط راه می روند، بعضی صحبت می کنند و بعضی فقط یک جا می نشینند. ولی هر کدام از آن ها واقعاً ترسناک هستند. پس ۱۱ تا از ترسناک ترین ها را بررسی میکنیم…

۱۱٫GI Joe – Xtro

عروسک فیلم ترسناک

در فیلمهای علمی-تخیلی و ترسناک دهه ۸۰ میلادی که فضایی ها در آن وجود داشتند، طبیعتاً جایی برای عروسک های قاتل وجود نداشت، مگر با یک استثنا. فیلم بریتانیایی، عجیب و غریب و شوکه کننده ی Xtro که در آن، زن مسنی توسط عروسک GI Joe با اندازه یک انسان بالغ است و با قلّابی تیز خود به جای دستش او را تهدید به مرگ می کند.

 


۱۰٫Billy – Dead Silence

عروسک فیلم ترسناک

جیمز ون (James Wan) طرفدار پروپاقرص عروسک های ترسناک و عجیب و غریب است. جیمز سازنده عروسک آنابل در دو فیلم Annabelle و احضار و همچنین خالق سری فیلم های اره (Saw) که عروسک سه چرخه سوار بیلی (Billy) را در آن نشان می دهد. جیمز در سال ۲۰۰۶ فیلم عروسکی ترسناک سکوت مطلق (Dead Silence) را خلق می کند که نام عروسک ترسناک این فیلم هم بیلی می باشد. بیلی یکی از ۱۰۰ عروسک متعلق به شیطان از قبر برخواسته به نام مری شا (Mary Shaw) است. بیلی کلید قدرت ارواح اوست. فیلم به گونه ایی تمام می شود که قربانیان، تبدیل به عروسک های عجیب و غریب و سرگردان می شوند.

 


۹٫Pin – Pin

عروسک فیلم ترسناک

به غیر از سرباز پلاستیکی دیوانه فیلم Xtro ، بقیه عروسک ها در این لیست همگی اندازه ی کوچکتری دارند. آن ها ممکن است که شیطانی، ترسناک و یا دارای قدرت ماوراالطبیعه باشند ولی قد آن ها به ندرت به بالاتر از زانویتان می رسد و همین موضوع فرصت خوبی به قربانیان برای فرار کردن می دهد. شخصیت اصلی پلاستیکی فیلم ترسناک کانادایی Pin کمی متفاوت است. با قد و هیکل استاندارد و آناتومی بدنی ای که این توانایی را دارد که بدون نیاز به درمان ترمیم پیدا کند، که صاحب روان پریشش فکر می کند زنده است. شکی نیست که توانایی های راه رفتن، صحبت کردن و یا حتی کشتن عروسک Pin همگی ساخته ذهن صاحبش است ولی از ترسناک بودن فیلم چیزی کم نمی کند.

 


۸٫Blade and Friends – Puppet Master

عروسک فیلم ترسناک

تهیه کننده ی فیلم های ترسناک دهه ی ۸۰ و ۹۰ میلادی، چارلز بند (Charles Band)، با فیلم هایش منطق و داستان فیلم های ترسناک بعد از خودش را تغییر داد. او در فیلم هایش عروسک های کوچک، بزرگ، مخرب و حتی قاتل را نشان می داد. ولی بیشترین شهرتش را مدیون فیلم دهگانه “عروسک گردان (Puppet Master)” می داند. اولین قسمت این فیلم (۱۹۸۹) شامل چند عروسک قاتل متحرک است که با یک طلسم مصری، جادو و توسط یک عده روانشناس به دنیای زنده ها آورده شدند. در فیلم عروسک گردان، قربانیان توسط عروسک هایی که قدشان تا زانوی شما هستند، سلاخی می شوند که رهبر آن ها عروسکی است به نام بلید(Blade) که به جای دست، در یکی چاقو و در دیگری قلاب دارد.

 


۷٫Fats – Magic

عروسک فیلم ترسناک

فتس (Fats) عروسک چوبی فیلم ترسناک جادو (Magic) می باشد. آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) در نقش کرکی (Corky) در این فیلم ایفای نقش می کند. خیمه شب بازی که پول و شهرت را با حضور در تلویزیون و در کنار فتس پیدا می کند. کرکی خیمه شب باز با گذشت فیلم کم کم عقل خود را از دست می دهد. زمانی که کرکی در تلویزیون حضور ندارد همکارش (فتس)، عروسک روان پریش و روانی شروع به رفتار های دیوانه وار می کند.

 


۶٫Billy – Saw

عروسک فیلم ترسناک بیلی billi اره

در حقیقت در فیلم اره هیچ گاه به بیلی با این نام اشاره نشده است، و این نامی است که کارگردان فیلم (جیمز ون) از آن استفاده می کند. بیلی در این فیلم کاری نمی کند مگر آن که پیام های شیطان فیلم (Jigsaw) را به قربانیان برساند. گاهی اوقات از طریق تلویزیون و گاهی هم به صورت حضوری. با این حال اولین دفعه ایی که بیلی در قسمت اول مجموعه فیلم های اره نشان داده می شود، تبدیل به یکی از بهترین ورودهای نمادین فیلم های مدرن ترسناک شده است. عروسکی سوار بر سه چرخه که از اعماق تاریکی پدید می آید.

 


۵٫Clown doll – Poltergeist

عروسک فیلم ترسناک

تنها اگر یک چیز ترسناک تر از عروسک شیطانی وجود داشته باشد، آن هم دلقک شیطانی است و به این دلیل است که فیلم کلاسیک “روح خبیث (Poltergeist)” در این لیست سروری می کند. دلقک در صحنه های زیادی از این فیلم وجود ندارد ولی یکی از ترسناک ترین صحنه های فیلم را بوجود می آورد. روح سرگردان که کنترل دلقک شیطانی را در اختیار دارد باعث تهدید و به خطر انداختن زندگی رابی (Robbie) می شود. جمیز ون در رابطه با این فیلم می گوید: ” این فیلم نظر من را برای خلق عروسک های شیطانی به کلی تغییر داد.”

 


۴٫Hugo – Dead of Night

عروسک فیلم ترسناک

عروسک های خیمه شب بازی به دفعات در طی سالیان در فیلم های ترسناک حضور داشتند. اولین حضور عروسک خیمه شب بازی که زنده می شد و شروع به کشتن مردم می کرد، در فیلم بریتانیایی کلاسیک “خوره (Dead of Night)” سال ۱۹۴۰ بود. فیلم به گونه ایی تمام شد که در پایان، خیمه شب باز با بازی مایکل ردگریو(Michael Redgrave)، توسط عروسک خود عذاب می دید. آن عروسک هوگو نام داشت. عروسکی سرد، خشن، شکنجه گر و قاتل.

 


۳٫He Who Kills – Trilogy of Terror

عروسک فیلم ترسناک

همانطور که از اسم فیلم مشخص است (سه گانه قتل)، شامل سه داستان ترسناک است که توسط خالق افسانه ایی داستان های ترسناک ریچارد ماتیسون ( Richard Matheson)، نوشته شده است. در داستان پایانی که در دهه ۷۰ میلادی اتفاق می افتد، کارن بلک در آپارتمان خودش توسط عروسک زونی به نام “او که می کشد (He Who Kills)” تهدید به مرگ می شود.

 


۲٫Annabelle – The Conjuring Movies

عروسک فیلم ترسناک آنابل انابل annabelle

برخلاف عروسک های این لیست، آنابل نه میدود، نه راه می رود ونه حتی می کشد. او فقط یک جا می نشیند و به شکل واقعا ترسناکی به شما زل می زند. ولی وقتی که قربانیان بخت برگشته دو فیلم احضار و آنابل بزودی پیدا شوند، با اینکه شما آخرین بار این عروسک چینی را در گوشه ی اتاق دیده بودید، دلیل نمی شود دفعه بعد که وارد اتاق شدید او هنوز آن جا نشسته باشد. ممکن است هر جای خانه باشد حتی پشت سر شما.

 


۱٫Chucky – The Child’s Play Movies

عروسک فیلم ترسناک چاکی chuchy

بدون شک عروسکی ترسناک تر، مشهورتر و پیشرفته تر از چاکی وجود ندارد که حتی آنابل در برابر این عروسک رنگ می بازد. ولی وقتی که در سال ۱۹۸۸ فیلم بازی بچگانه اولین بار اکران شد، در پوستر فیلم عکسی از چاکی نبود. در آن زمان تاکید بر شخصیت های انسانی فیلم بود تا قاتل سریالی پیشرفته عروسکی آن. به هر حال موفقیت عظیم این فیلم وصدای برد دوریف (Brad Dourif) که برای چاکی صداگذاری شده بود، باعث شد تا در نسخه های بعدی فیلم تمام توجهات روی این عروسک باشد. حتی در یکی قسمت های فیلم که در سال ۱۹۹۸ با اسم Bride of Chucky عرضه شد، عنوان بازی بچگانه (Child’s Play) از روی فیلم به کلی حذف شد. با اکران بزودی نسخه هفتم این مجموعه فیلم (Cult Of Chucky)، انگار از بازنشستگی این عروسک قاتل خبری نیست!

منبع : Albalou.com


برچسب‌ها: ترسناک, اتفاقات عجیب, حقایق عجیب, حقایق ترسناک, سرزمین جیغ...
نویسنده : بازدید : 46 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 0:34