آیا ما در بازی هستیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : داستان از آنجایی آغاز می شد که ماریو(Super Mario) متوجه شده که در یک بازی کامپیوتری زندگی می کند. او... با عنوان : آیا ما در بازی هستیم؟ بخوانید :
Image result for Super mario

داستان از آنجایی آغاز می شد که ماریو(Super Mario) متوجه شده که در یک بازی کامپیوتری زندگی می کند. او فهمیده که قوانین فیزیک حاکم بر دنیایی که تجربه می کند چیزی جز کدهای برنامه نویسی نیستند و ارادهء آزاد او صرفا یک توهم است و اینکه زندگی او را کسی آن بیرون کنترل می کند. ماریو با هک نرم افزاری که درون آن زندگی می کند تلاش کرده با راوی ارتباط برقرار کند و بگوید که همه چیز را فهمیده و می خواهد چیزی بگوید که ممکن است سراسر زندگی انسان بیرون از نرم افزار را تغییر دهد: ″خود تو هم کدهای نرم افزار یک بازی کامپیوتری هستی!″ درست در همین لحظه ارتباط ماریو با راوی قطع و این پیام روی صفحه ظاهر می شود: نرم افزار، آزمون تورینگ را پشت سر گذاشت.

مهمترین چیز در پرسش های فلسفی طرح مساله است و کافیست که هر بحث، به گفتگو و تفکر بیشتر دامن بزند. فلسفه؛ علم نیست که در آن جوابی قطعی و صریح مورد قبول همه حاضران مورد توافق قرار بگیرد به همین جهت آخر این داستان کوتاه باز می ماند و حتی مشخص نمی شود که من (یعنی راوی) از پس تست تورینگ بر آمده ام یا ماریو شخصیت داخل بازی (و یا شاید هر دو)‌ . به هر حال یک پرسش فلسفی بنیادین همچنان بر سر جای خود باقی می ماند: آیا من در یک بازی کامپیوتری زندگی می کنم؟

Monster-quest.ir


برچسب‌ها: اتفاقات اسرار آمیز, اتفاقات عجیب, حقایق عجیب, حقایق ترسناک, سرزمین جیغ...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 0:34