چگونه خواب هایمان را فراموش نکنیم؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مغز انسان به طور کاملا خودکار و غیر ارادی به محض بیدار شدن تمام خاطرات و اطلاعات مربوط به خواب دیده شده ی شما را پاک میکند و دلیل علمی آن هم هنوز مشخص نشده است. عده ای معتقدند مغز برای پردازش بهتر اطلاعات اعضای بدن و فعال کردن آنها در سحرگاه و طول روز نیاز به تمرکز دارد و با پاک کردن خاطرات خواب راحت تر اینکار را انجام میدهد. با اینکه این کار غیر ارادی است اما میتوان جلو آن را گرفت, چون این فرایند تدریجی است و شما چندین دقیقه بعد از بیدار شدن کمی از خوابتان را بیاد میاورید. روش جلوگیری از پاک شدن خاطره خواب شما توسط مغز:
  1. ابتدا سعی کنید برنامه خوابتان را تنظیم کنید تا خوب و به اندازه بخوابید.
  2. یک کاغذ و یک قلم آماده کنار دستتان بگذارید و بخوابید.
  3. صبح زود از خواب بلند شوید و به محض بلند شدن هر آنچه به یاد میاورید را سریعا روی یک کاغذ بنویسید. توجه داشته باشید که خواب به اندازه کافی داشته باشید و در مرحله REM (خواب عمیق) از خواب بلند نشوید.
  4. حدود ۱۵ تا ۳۰ روز این کار را مداوم انجام دهید. مغز شما به تدریج میاموزد که این اطلاعات برای شما مهم است و آنرا پاک نمیکند. البته هرچند این روش ۱۰۰% نیست اما شما حداقل ۷۰% خاطره خوابتان را نگه میدارید.

نکته: این فرایند یک نعمت است, زیرا باعث میشود کابوس ها و یا گاها خواب های رنج اور و بیهوده خود را راحت فراموش کنیم و بهتر به زندگی بپردازیم. این روش کاملا تضمینی هست, اما قبل از انجام ان فکر کنید.

منبع :


برچسب‌ها: حقایق عجیب, اتفاقات عجیب, اتفاقات اسرار آمیز, سرزمین جیغ, عجیب...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 0:34

close
تبلیغات در اینترنت